Anime

BOKU NO HERO ACADEMIA: ÖZGÜNLÜKLER – 1

  • Sunday, 03 February 2019
BOKU NO HERO ACADEMIA: ÖZGÜNLÜKLER – 1

U.A High School

 

 

Class 1-A

 

 

Izuku Midoriya

 

One For All

Toshinori Yagi, yani namı diyar All Might tarafından kendisine aktarılan bir özgünlük. One For All kullanıcısına insanüstü bir güç vererek kullanıcısının hız, çeviklik ve hareketliliğini büyük ölçüde arttırmaktadır. Midoriya anime baz alınırsa şuanda içinde barındırdığı bu devasa gücün yalnızca %8 ini başarı ile kontrol edebilmektedir. Bu gücün üstüne çıktığında vücuduna ciddi zararlar vermektedir.

 

Katsuki Bakugo

Patlama

Bakugo, avuçlarından nitrogliserin benzeri bir ter salgılamaktadır. Bu maddeyi patlamalar yaratmak için kullanmaktadır. Bakugo’nun terlemesi arttıkça patlamaları da güçlenir.

 

Shoto Todoroki

Yarı Soğuk – Yarı Sıcak

Shoto babası Endeavor gibi ateşi ve annesi gibi buzu kontrol edebilmektedir. Sağ tarafı büyük buz dalgaları oluşturabilir veya dokunduğu şeylerin sıcaklığını önemli ölçüde düşürebilir. Diğer yandan sol tarafı ile ateş yaratıp önüne çıkan şeyleri yakabilir. Her iki tarafını aynı anda kullanma konusunda şuanda çok tecrübeli olmadığı için hareket hızını büyük ölçüde kısıtlamaktadır.

 

 Momo Yaoyorozu

 

Yaratma

Momo, vücudunda barındırdığı yağ hücrelerini manipüle ederek cildinden canlı olmayan herhangi bir malzemeyi yaratabilir. Bir şeyin nasıl yapıldığına dair bir anlayışa sahip olduğu sürece istediği ürünü üretebilir. Ne kadar çok yemek yerse o kadar çok şey üretebilir.

 

 

Ochaco Uraraka

Sıfır Yerçekimi

Ochaco, dokunduğu herşeyin yerçekimi kuvvetini ortadan kaldırabilir. Tabili kendisinin de uçmasını sağlamaktadır. Şu anki anlık limiti yaklaşık 3 tondur. Eğer bu limiti aşarsa ciddi mide bulantısı çekmektedir.

 


 

Hayri Can BARÇIN

Birçok konuda araştırma yapan ve kendini olabildiğince geliştirmeye aç bir Yazılım Mühendisi.

armut

DİĞER YAZILARIMIZ

PRIVACY POLICY


Copyright © 2018. Created WITH BY OkurDaYazar